Синевир – морське око перлина Карпат
Синевир, також Синевирське озеро, Морське Око (укр. Синевир) – найвідоміше і найбільше озеро в Українських Карпатах, розташоване у верхів’ях річки Тереблі в селі Синевирська Поляна. Площа його водного дзеркала близько 4-5 гектарів. Живлять озеро струмки. Відтік води перегороджує гірський обвал, в основі якого просочується вода, утворюючи потік, що впадає в Тереблю.
В озері Синевир водиться велика кількість форелі, але лов риби заборонений.
Синевир знаходиться на висоті 989 метрів над рівнем моря, середня глибина озера 10-12 метрів, максимальна – 22 метри. Озеро утворилося в післяльодовиковий період.
У 1989 році на територіях, що оточують озеро, Створити Національний парк Синевир.
Озеро Синевир – Перлина українських Карпат. Чудове 7 га озеро розташувалося на висоті 989 метрів над рівнем моря. Утворилося понад 10 000 років тому в результаті обвалу гірської породи. Наповнюється озеро 3 гірськими річками, а витікає 1 підземної.
Озеро знаходиться в дуже мальовничому куточку Закарпаття, з усіх боків оточене гірськими хребтами. Вода у водоймі дуже чиста, дно можна переглянути на досить великій глибині. Ще в середині озера знаходиться невеличкий острівець, на який можна дістатися в пливу на плоту (пліт можна взяти на прокат в місцевих єгерів).
Оскільки озеро Синевир відноситься до Синевирського заповіднику, тут заборонені полювання та риболовля.
Завдяки цьому в наближених лісах можна побачити косуль. Ловити рибу в озері суворо заборонено, а годувати, будь ласка. За останній кілька років риба так звикла до людини що вже зовсім не боїться його. Варто вам відплисти від берега хоч на кілька метрів, як до плоту відразу починають спливає косяки риб, в очікуванні хліба. Якщо руку плавно і без різких рухів сунути у воду, то цікава речковая форель обов’язково підпливе ближче, що б подивитися що це таке. Такий вид терапії дуже добре заспокоює і в той же час лікує нервові розлади.
Так що, приїхавши на Синевирське озеро, ви не тільки чудово відпочинете, але і підлікувати нервову систему, розхитану міською метушнею.
І взагалі на озері дуже тихо і спокійно. Тут немає моторних човнів роблять величезний шум, занадто гучна музика теж заборонена. А для чого тут вона? Адже тут всюди музика природи. У шепоті вітру між дерев, в співі птахів, у синьому дзеркалі самого озера. Морське Око – це маленький рай, в якому просто гріх не побувати, приїхавши на Закарпаття.
Зняти житло поруч з озером Синевир
Легенди озера Синевир
У народі існує легенда про походження озера. У далекі часи гори належали багатому графові, і люди працювали на нього: пасли овець і корів, рубали ліс. У графа була красуня дочка Синя. Дівчину звали так тому, що очі її були синє самого неба.
Одного разу граф узяв дочку з собою в гори. Поки граф перевіряв роботу лісорубів, дочка збирала на галявині квіти. Раптом вона почула звуки сопілки, і побачила, що на лузі сидить хлопець і грає. Це був Вір – пастух. Помітивши дівчину, він перестав грати. Так вони познайомилися.
Після цього дівчина стала часто приходити в гори до пастуха. Вони стали часто зустрічатися і полюбили один одного. Але батько дізнався про це і заборонив їм зустрічатися. Але не могли вони більше жити одне без одного. І тоді граф наказав убити Вира. Люди графа почекали момент і скинули на нього камінь зі скелі.
Дізнавшись про це, Синь прибігла до того місця, обняла камінь і заплакала. Довго вона плакала, поки на тому місці не утворилося озеро. Вода в озері синя і чиста, як очі Синь, а посередині видно верхівка того каменя
З тих пір озеро називається Синевир. Зараз на березі озера встановлені вирізані з дерева фігури Сині і Вира. Сюди приїжджають святкувати весілля з багатьох куточків Карпат. Кажуть, що якщо люди познайомилися і полюбили один одного на озері, то їх чекає міцна любов.
Легенда про Богатиря Синевир
У давні-давні часи було в цих місцях тільки величезне болото – Мочар, і жили поруч з ним богатирі. Жили вільно в лісах, полювали на оленів, вовків, рисей, ведмедів, розводили худобу.
Але облюбувала собі той благословенний край нечиста сила. Наслала на їх плем’я якась епідемія, і почали богатирі вимирати. І нарешті залишився серед них один-єдиний, на ім’я Синевир.
Ось і пройшли гучні виїзди на полювання, замовкли мисливські вигуки, звуки ріжків. За видобутком Синевир ходив тепер сам і тихо, сумно повертався додому.
Єдиною втіхою була для нього донечка Чила, а найбільшою гордістю – білий бик. Але і з того судилося йому недовго радіти.
Одного разу повернувся Синевир з полювання і не застав ні Чіли, ні бика. Слідами потужних копит і ніжок будь дочки прийшов до Мочар, що став їх могилою.
Довго Синевир бродив темними лісами, тоскно згадував минулі щасливі дні, а статут, сів на камінь і зачаровано дивився на Мочар, не зводячи очей з води, виблискувала на сонці, потім встав і почав відламувати брили від оточуючих скель і кидати туди, де загинули, як він думав, ті, кого найбільше любив. Так кидав, поки над мочаром не звели могила зростання лежачого бика. Наостанок вирвав із землі величезний камінь, але раптом ударив з-під нього потужний потік води, підхопив Синевира і поніс до Мочар. Через хвилину улоговина наповнилася водою, богатир зник, і тільки накидана могила залишилася острівцем серед озера, яка до сьогоднішнього дня стоїть.
За інформацією Вікіпедії
GPS Координати озера Синевир
Координати: 48 ° 37’0.38”N, 23 ° 41’7.28”E
На автомобілі їхати в напрямку Сінвірской Поляни.
Автобус ходить раз на добу від Межигір’я
Від Буковці до озера Синевир близько 50км на автомобілі в одну сторону.
Відео Морського Ока Синевир Карпати
Фото Синевирського Озера в Карпатах