Синевирська Поляна відпочинок 2024

Село Синевирська Поляна розташоване на північному сході Закарпатської області в Міжгірському районі – одному з найдивовижніших куточків Українських Карпат, де концентрація природних пам’яток настільки висока, що від них захоплює дух у кожного гостя цих місць. Чисте гірське повітря, густі вікові ліси, круті гірські схили, мальовничі долини річок і дзеркальні гладі озер – все тут налаштовує на споглядальному, навіть в деякій мірі медитативного відпочинку, який неодмінно дарує кожному підйом сил і здоров’я.

Synevyrsʹka polyana

Саме за таким відпочинком приїжджають туристи в село Синевирська Поляна, яке, поряд з цим, дарує можливість побачити інші цікаві місця – музеї і архітектурні пам’ятки, які свідчать про багату, що поринає вглиб століть історію тутешніх поселень.

Курорт Синевирська Поляна – це село Закарпатської області Міжгірського району. Цей дивовижний населений пункт, в якому проживає всього 1,5 тисячі чоловік, вважається одним з найбільш відвідуваних місць в Карпатах. Саме тут знаходиться оповите легендами і найбільше в регіоні озеро Синевир, а також непоганий гірськолижний курорт, який користується високим попитом в зимовий сезон.

Синевирська поляна – як дістатися?

В останні роки в національному парку проводять безліч етно-фестивалів і культурних заходів, тисячі людей приїжджають на екскурсії. Все це сприяє пишному розвитку інфраструктури району. Якщо ж ви все-таки заблукаєте, то місцеві жителі охоче підкажуть, як дістатися до озера.

Де знаходиться Синевирська Поляна?

Місцезнаходження: в Карпатах, в 103 км на схід від м Ужгород, Міжгірський район.

Синевирська Поляна на мапі

Як дістатися до Синевирської поляни?

До Синевирського заповідника Можна дуже просто дістатися:

 1. До парку можна доїхати власним або громадським транспортом.
 2. З обласних центрів (Львів, Ужгород, Івано-Франківськ) ходять рейсові автобуси до сіл Синевирська Поляна, Торунь і Колочава. Вартість поїздки варіюється від 60 до 200 грн. Зверніть увагу, що за маршрутом «Хуст – Синевир» ходить тільки один автобус, тому краще добиратися з Межигір’я, звідки кожні півтори години їде транспорт в сторону Колочави і Синевира.
 3. Якщо їдете з Києва, то сідайте на поїзд «Київ – Чоп» або «Київ – Ужгород» (№ 81, 13, 99). Потрібно зійти на станції Воловець, а звідти вже їхати на рейсовому автобусі або добиратися автостопом.

Зняти житло в Синевирській Поляні ціни 2024

Житло в Синевирі не відрізняється великою різноманітністю.

Основні типи:

 • бази відпочинку (садиби), представлені просторими затишними котеджами з номерами різного рівня комфорту;
 • Синевирська Поляна приватний сектор (тут здають, як кімнати, так і цілі будинки);
 • Синевирська Поляна готелі (їх всього кілька): Арніка, Берлога, Синевирське Озеро, Файна Хата.

Ступінь оснащеності номерів досить високий. Гостей чекають затишні кімнати для сну, індивідуальні кухні з повним набором техніки та посуду, пральні машинки, місця для прасування та інше необхідне для тривалого проживання.

Synevyrsʹka polyana znyaty zhytlo

Ціни 2024 на відпочинок в Синевир цілком доступні:

 1. Відмінний сімейний номер можна зняти приблизно за 500 грн. на добу, великий котедж для 5-8 гостей – за 1-1,5 тисячі грн.
 2. Кімната з мінімальними зручностями у приватників на два гостя обійдеться в 150-200 грн.
 3. Зняти житло в Синевирській галявині можна на одній з баз відпочинку – ціни тут починаються з позначки в 200 грн. з гостя.
 4. Діти проживають або безкоштовно, або для них надається суттєва знижка.

Багато орендодавців готові запропонувати гостям додаткові платні послуги:

 • організоване харчування,
 • екскурсії,
 • трансфер та інше.

Зняти житло в с. Синевирська поляна в будь-який з представлених категорій можна по системі раннього бронювання.

Тури 2024 в Національний природний парк Синевир – пам’ятки

Національний природний парк Синевир – національний парк, розташований в Міжгірському районі Закарпатської області України. Парк створений 5 січня 1989 роки (в 1974 році був організований ландшафтний заказник загальнодержавного значення Синевирське озеро). Своєю назвою парк зобов’язаний розташованому на його території озера Синевир – найбільшому озеру Закарпаття площею 7 га.

natsionalʹnyy park synevyr

Загальна площа парку – 40 400 га.

Зонування: заповідна зона – 5807 га, зона регульованої рекреації – 21396 га, зона стаціонарної рекреації – 11 га, господарська зона – 13192 га.

Флора: загальна кількість видів рослин, які ростуть на території парку – 914, з них 38 занесені в Червону книгу України.

Фауна: загальна кількість видів тварин, що мешкають на території парку – 236, з них 22 занесені в Червону книгу України.

Найвищими вершинами тут є Стримба (1719 м над рівнем моря) і Негровець (1707 м). Характерною особливістю гір є наявність великих кам’янистих розсипів, які називаються в народі «греготами». Крім них представлені всі типи рельєфу – від полонини до долинного.

У центральній частині парку розташовується ще одне озеро – Озірце. Погода Синевирська поляна – на території парку закономірно змінюється від помірно-вологого в долинах до холодно-вологого у високогір’ї. Середня температура липня – близько + 13 ° C, січня – мінус 4-6 ° С. Атмосферні опади значні.

Озеро Синевир

Високогірне льодовикове озеро Синевир (989 м н. Р. М.) Розташоване на території Національного природного парку Синевир. Це найбільше і красиве озеро в Карпатах. Поповнюється водами гірських струмків. Розмір озера змінюється в залежності від кількості опадів. Середня площа – 4-5 га, глибина – 8-10 метрів. Найглибша точка – 22 м. Вода дуже чиста, здається яскраво блакитний. Водиться форель озерна, райдужна та струмкова, однак рибна ловля заборонена. На території НПП “Синевир” діє центр реабілітації бурих ведмедів.

Координати: 48 ° 37’0.38”N, 23 ° 41’7.28”E

Адреса: с. Синевирська Поляна Міжгірського р-ну

+38 (03146) 2-76-18, 2-77-40

ozero synevyr

Водоспад Кам’янка

Невеликий водоспад Кам’янка розташований на схилі однойменної гори в Національному природному парку Синевир, поруч з автодорогою, що веде з с. Синевир в с. Синевирська Поляна. Являє собою ряд маленьких водоспадів. Висота перепаду води найбільшого потоку – 6 м. До водоспаду Кам’янка зручно під’їжджати на автомобілі.

Координати: 48 ° 33’34”N, 23 ° 39’4”E

Адреса: с. Синевирська Поляна Міжгірського р-ну

Vodospad Kam'yanka foto

Музей лісосплаву

Єдиний в Європі музей лісу і сплаву організований на р. Чорна в тому місці, де в середині XIX в. були побудована гребля з воротами для скидання води. Ліс з гір сплавляли звідси в долину, і далі постачали до Угорщини.

Muzey lisosplavu Karpaty foto

Дамба функціонувала до 1960 р У середині 1990-х рр. унікальне гідротехнічна споруда була відновлена, на його основі створено музей в складі Національного природного парку Синевир. Тут можна ознайомитися зі знаряддями праці лісорубів і бокорашів. У 1998 р через надмірні опади рівень води в річці сильно піднявся і музей частково зруйнувався, гребля була знищена повністю. На даний момент музей практично відновлений. На території є міні-готель і колиба.

Координати: 48 ° 31’45.8”N, 23 ° 41’4.96”E

Адреса: с. Синевирська Поляна Міжгірського р-ну

+38 (03146) 2-76-18

Реабілітаційний центр ведмедів Синевир

НПП Синевир — реабілітаційний центр для бурих ведмедів, повертає їм природні навики і здатність до звичайного життя отримав поповнення. На сьогоднішній день тут проживає 31 бурий ведмідь.

tsentr reabilitatsiyi buroho vedmedya synevyr

Це єдиний в Україні і один з найбільших в Європі реабілітаційний центрів бурих ведмедів, що розташувався на площі 12 га в Національному природному парку Синевир 4 км від озера Синевир з грудня 2011 року. Місце для центру обрано не випадково – клімат, природні умови і ландшафт Карпат найбільш сприятливі для цього виду ведмедів і ідеально підходять для їх реабілітації до нормального життя, адже до цього жилося підопічним центру не солодко …

Share to friends
Відпочинок в Карпатах
Add a comment